Кошик
163 відгуків
promo_banner

Особливості і схеми підключення теплоаккумулятора

Буферна ємність або теплоакумулятор – це дві назви одного елемента опалювальної системи. Такий бак, наповнений водою, спеціально утеплений і розміщується біля самого котла. Купівля теплоаккумулятора вимагає додаткових витрат і простору в котельні, але він важливий для сучасної системи опалення. У чому ж завдання буферної ємності?

Теплоакумулятор потрібен для:

1. Зниження витрати палива

Різне сировину забезпечує різне піковий час горіння на одному топці. Прагнення до вибору найефективнішого палива виправдано, адже в такому випадку ви будете рідше завантажувати його в котел і заощадити істотну суму. Система опалення з теплоаккумулятором зможе орієнтовно пропрацювати в 1,5 - 2 рази довше на одному завантаженні сировини, тобто спожити в 2 рази менше палива. Як це відбувається?

Якщо котел обладнаний буферною ємністю, тоді вона буде нагріватися разом зі всієї опалювальної системою. Відповідно після того, як дрова чи інше використовуване паливо догорить, в теплоакумуляторах буде великий запас гарячої води, а значить буферна ємність зможе подавати її в опалювальну систему для підтримки потрібної температури. За підрахунками фахівців, якщо правильно підібрати теплоакумулятор, він зможе підтримувати тепло до 10-ти годин – час, що дорівнює усередненій тривалості роботи котла на одному завантаженні топки.

2. Підвищення ККД опалювального обладнання

Будь твердопаливний котел функціонує циклами: нагрівання – тління – нагрівання. На стадії інтенсивного горіння (нагрівання) він працює на межі потужності і з найвищою ефективністю, а під час перерви (тління) паливо, що горить, або неінтенсивно, або зовсім тліє, але в будь-якому випадку звільняє теплову енергію. Тут є місце нераціональності: оскільки тепло на даному етапі не потрібно, воно просто пропадає. У випадку з теплоаккумулятором це тепло буде накопичено, а при необхідності – раціонально використано. В результаті підвищується ефективність роботи опалювального обладнання + знижується кількість шкідливих викидів в атмосферу.

3. Оптимізація і продовження терміну служби котла

Завдяки чергуванню циклів роботи нагріву/тління і оптимізації у використанні допоміжного тепла, котел зможе прослужити приблизно в 2 рази довше. Додаткова перевага – бак буде виконувати роль гидрострелки, тим самим беручи участь у продовженні строку його експлуатації.

4. Підвищення безпеки

Буферна ємність – надійний захисник від перегріву котла. Якщо у системі немає природної циркуляції, а вимкнуть електрику, тоді теплоакумулятор поглине зайву енергію.

5. Мінімізація різниці температур і коливань

Якщо ви регулюєте завантаження топки механічним способом, тоді не зможете досягти конкретного температурного показника і уникнути коливань. У результаті рівень температури в котлі буде схожий на синусоїду: вище, потім нижче, знову вище і далі по циклу кривої. Але наявність теплоаккумулятора дозволяє уникнути цих коливань: вона віддасть чи забере на себе зайве тепло.

Підбираємо відповідну буферну ємність

Для початку потрібно вибрати конкретний тип теплоаккумулятора. Є кілька класифікацій баків: за кількістю теплообмінників і обсягом. Розглянемо їх особливості:

  1. Для нагріву води в буферній ємності використовується змійовик, який вбудований в неї. Тому в залежності від завдань і призначення конкретного теплоаккумулятора в баку може бути один або два теплообмінника. Або їх може не бути зовсім.
  2. В іншому випадку баки можна класифікувати за обсягом. Є моделі на 500 л, 750 л, 1000 л та ін. Як вибрати підходящу ємність теплоаккумулятора? Потрібно врахувати потужність твердопаливного котла. Для цього поверніть спеціальну пропорцію: на 1 кВт потужності необхідно орієнтовно 25-30 л. Наприклад, якщо котел володіє потужністю 15 кВт, для нього варто купити буферну ємність об'ємом 375-450 л.

Після вибору і покупки відповідного теплоаккумулятора за вами залишається ще один важливий крок – його підключення в опалювальну систему. Вона проводиться за спеціально розробленою схемою, яка може відрізнятися в залежності від виробника і моделі бака. Однак найкращий варіант – звернутися до майстра, який професійно займається налагодженням опалювального обладнання, а значить зможе виконати якісну установку буферної ємності.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner